Укр Рус
Предстоящее мероприятие

ЖІНОЧЕ: ТРУДНОЩІ ІДЕНТИФІКАЦІЇ 14 жовтня 2023 р. 11:00

Запрошуємо всіх

14 жовтня 2023 р. об 11:00

на лекцію

ЖІНОЧЕ: ТРУДНОЩІ ІДЕНТИФІКАЦІЇ

 
"Жінкою не народжуються, нею стають", - напише Симона Де Бовуар в 1949 році.

Фрейд присвячує дослідженню прекрасної статі чимало робіт і шляхетно схиляється перед загадкою жіночності. Він задається питанням, як дитина жіночої статі знаходить свій шлях до батька? Як, коли і чому вона відокремлюється від матері?
 
Цей відхід від ніжних стосунків з матір'ю  пояснюється як наслідок бажання мати чоловічий статевий орган: " Врешті-решт, мати майже завжди звинувачується в тому, що вона народжує дитину в світ такою неповноцінно спорядженною" (Фройд 1925).
 
Після першої інтерпретації відсутності пеніса як особистого покарання, дівчинка визнає універсальність цієї статевої риси і починає сама розділяти принизливе ставлення до власної статі. І ось тут виникає питання : "Чому б вона могла захотіти ідентифікуватись з таким неповноцінним об'єктом? А якщо оминути таку ідентифікацію, то як складеться жіноча доля лібідо?"
Ми розглянемо ідеї З. Фрейда, Ж. Лакана та Ф. Дольто щодо  цього питання в теорії та на клінічному випадку із практики Ф. Дольто.

 

 

Лекцію веде: Куценко Леся Петрівна, психоаналітикиня, магістерка з психології університету Ніцци Софія-Антиполіс, сертифікована спеціалістка УАП, сертифікована спеціалістка ЄКПП; член-кореспондент Wiener Arbeitskreis Fur Psychoanalyse (Відень, Австрія); викладачка МІГП. Читає курс лекцій  "Психоаналітичні  концепції  нарциссизму",  "Психоаналитична  діагностика".

 

 

Формат проведення: ОНЛАЙН (zoom)

Форма для реєстрації

Вартість - 600 грн., членам УАП - 500 грн.

Реквізити для оплати