Укр Рус
Предстоящее мероприятие

Міжнародний психоаналітичний форум 26-27.08.22

МІЖНАРОДНА ФЕДЕРАЦІЯ ПСИХОАНАЛІЗУ

УКРАЇНСЬКА АСОЦІАЦІЯ ПСИХОАНАЛІЗУ

МІЖНАРОДНИЙ ІНСТИТУТ ГЛУБИННОЇ ПСИХОЛОГІЇ

УНІВЕРСИТЕТ КОТ-Д'АЗЮР

Запрошують на Міжнародний психоаналітичний форум

26 – 27 серпня 2022

о 10 : 00 (за європейським часом),

об 11:00 (за київським часом)

У  дусі часу про війни та психоаналіз

 

«Захоплені вихором цього воєнного часу, однобічно обізнані, напередодні великих змін, які вже відбулися або починають відбуватися, і не уявляючи майбутнього, що формується, ми самі втрачаємо довіру до значення вражень, які нам нав'язуються, й до цінності власних суджень. Нам здається, що жодна подія ніколи ще настільки не руйнувала найціннішого суспільного надбання людства, не збивала з пантелику так багато найясніших умів, так ґрунтовно не принижувала високе».

Ці слова З. Фрейда, написані через шість місяців після початку Першої світової війни, напрочуд дуже актуальні сьогодні не лише для українців, а й для багатьох людей у світі. Військова агресія між цивілізованими державами жахлива, але цим не обмежуються сучасні війни. Вони набувають небачених досі рис і розмаху завдяки тому, що сучасний суб'єкт повністю розміщений у цифровому всесвіті, а отже, схильний до «оцифрування», контролю та уніфікації. Все це можна назвати цифровою трансформацією. Вираз «цифрова трансформація» почав часто згадуватися в дискурсі сучасного суспільства. За дуже короткий термін (30 років – справді невеликий відрізок часу в масштабах історії) людство прийшло до ситуації, коли «цифра» є присутньою в усіх аспектах життя. Поступово все більше об'єктів фізичного світу підключають до інтернету, що дозволяє забезпечити збір інформації і навіть віддалене керування людьми. Фактично, в інтернеті з'являється віртуальна копія фізичного об'єкту та зовнішнього світу. Перебування онлайн та офлайн накладаються, межа між ними стає все менш очевидною. З'являється поняття «досвіду онлайф», в якому обидва світи вже є неподільними. Це відбивається не лише на суспільстві й суб'єкті, а й на сучасній війні. Психоаналітична практика зазнає серйозних випробувань і змін в умовах, що склалися. Соціальні процеси останнього часу змінили умови існування психоаналізу та психоаналітиків. Пандемія та карантин різко вплинули на психоаналітичний сеттінг у всіх куточках світу. Війна у центрі Європи, в Україні, посилила потребу переглянути умови існування психоаналізу за наших днів. Зараз ми вже можемо застосувати терміни «цифрова трансформація» та «війни у цифровому всесвіті», осмислюючи вплив розвитку цифрових технологій на психічне сучасної людини. Що це за можливі трансформації? Як вони відбуваються? Які психопатології у зв'язку з цими трансформаціями ми можемо спостерігати у психоаналітичноій клініці? Які прогнози на майбутнє? Які принципи та особливості психоаналітичної клініки у цифровому просторі?

Пропонуємо обговорити особливості психоаналітичної клініки в умовах сьогодення, сучасні психопатології, а також місце та роль психоаналізу в умовах сучасних війн та цифрового всесвіту на Міжнародному Форумі «У дусі часу про війни та психоаналіз».

 

Захід проходитиме у змішаному форматі (онлайн та наживо) у трьох локаціях: у Києві (Україна), Ніцці та Страсбурзі (Франція).

У програмі: доповіді, дискусії, супервізійні групи, круглий стіл та ін. Докладніше...

Спікери: Уварова С. Г., Т. Біссон, Ф. Віно, С. Бенвенуто, К. Шодер, А. Ваньє, К. Ваньє, Д. Дружиненко-Сілян, Милотворська В.В., Бондарева С.В.

 

 

Реєстраційний внесок – 850 грн. (Для членів УАП – 750 грн.)
 
Реєстрація за тел. (Viber, WhatsApp): +38 067 462 77 09