Укр Рус
Предстоящее мероприятие

Факультатив "Батьківсько - дитячі відносини і становлення суб'єкта"  07.03.2020 10:30

7 березня 2020  о 10.30

починає роботу

факультатив "Батьківсько - дитячі відносини і становлення суб'єкта"

Тема заняття: "Сім'я. Сімейне у позасвідомому"

 
Клод Леві-Стросс назвав сім'єю соціальну групу з трьома характеристиками:
1) витоки сім'ї у шлюбі;
2) вона складається з чоловіка, дружини, дітей та ще кількох людей;
3) члени сім'ї пов'язані законними узами прав і сексуальними заборонами.
 

Чи відповідають такому визначенню сім'ї нашого часу?

Наскільки сім'я природна, природно обумовлена ​​і спрямована на продовження роду?

 

Жак Лакан стверджував, що сім'я складається з Імені Батька, бажання матері та об'єктів а. А сім'я у позасвідомому з'єднана із мовою і є втіленням місця Іншого.

Сім'я - це міф. У прикладній частині проаналізуємо "спадщину" радянських сімейних міфів на прикладі фільмів "Іронія долі", "Москва сльозам не вірить" та "Нелюбов".

 

Заняття проводить:

Школенко Ольга Вікторівна - психоаналітик, магістр психології Університету Ніцци Софія-Антиполіс (Франція), сертифікований фахівець і тренінговий аналітик Європейської Конфедерації Психоаналітичних Психотерапій (Відень, Австрія), член Правління Української Асоціації Психоаналізу, член Етичного Комітету Української Асоціації Психоаналізу, викладач Міжнародного інституту глибинної психології та Магістратури гуманітарних і соціальних наук з психології Університету Кот-д’Азюр. Читає курси лекцій: «Загальна теорія психоаналізу», «Психоаналіз дітей і підлітків», «Неврозологія», «Основи психоаналізу». Проводить семінарські, факультативні та практичні заняття, підготовчі курси для вступників до Магістратури гуманітарних і соціальних наук з психології.