Укр Рус
Предстоящее мероприятие

Анонс конференції "Кіно в фокусі психоаналізу" для 49 Київського міжнародного кінофестивалю "Молодість"

49 Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість»

Українська Асоціація психоаналізу
Міжнародна Федерація психоаналізу
Міжнародний інститут глибинної психології
Конференція в форматі Open Space
Кіно в фокусі психоаналізу

Кіно і психоаналіз з’явилися на світ одночасно. Ці значимі феномени сучасної культури, розвиваючись паралельно, часто перепліталися, зливалися або ж відштовхувалися і протистояли один одному, тобто завжди були поруч. Очевидно й загальновідомо, що кіно і психоаналіз є схожими у відкритті внутрішнього світу людини, у своєму інтересі до відносин, сновидінь і фантазмів (фантазій). Мистецтво кіно і психоаналіз, які відкривають внутрішнє життя людини, оживляють сліди позасвідомої пам’яті, дозволяючи переробляти індивідуальні та колективні травми, приєднуватися до культурного спадку епохи.

Інтелектуальний діалог між кінематографом і психоаналізом розвивається вельми плідно, за усіх очевидних відмінностей виявляючи багато інтимних зв’язків між психоаналітичним дослідженням внутрішнього світу людини і дослідженням людини та її світу засобами кіно. Ретельне вивчення виявляє дивовижні паралелі та перетини між самим процесом створення фільму, від задуму до його втілення, і психоаналітичним процесом. А кіносеанс, як і сеанс психоаналізу, – це, перш за все, емоційна зустріч. Зустріч різних світів і різних, нерідко, антагоністичних психологічних систем. Це зустріч точок зору, дій, а також свідомих та позасвідомих «послань» її учасників – «героїв» і персонажів внутрішньої та зовнішньої драми, оживлених на екрані або у психоаналітичному процесі, а також творців фільму і глядачів, аналізантів і психоаналітиків. Як у кіно, так і у психоаналізі важливе місце відводиться кадрові.

Подібно до античного театру, кіно сьогодні забезпечує нас образами й видіннями дуже важливими для культурного, психологічного та соціального життя, а кінофільми є своєрідним сховищем психологічних образів нашого часу. Кінематограф має величезний потенціал запалення пристрасті, любовних і негативних переживань, несподіваних відкриттів, потрясінь, безпосередніх вражень, давно забутих станів і глибоких роздумів. Кіно не тільки забезпечує катарсис, за допомогою наявних у них міфологічних компонентів фільми об’єднують аудиторію з її культурою, а також з іншими культурними традиціями.

Конференція націлена на спільне занурення у простір фільму, на рефлексію та дослідження зон дотику і взаємопроникнення психоаналізу та кіно, а також на продуктивне спілкування професіоналів і любителів психоаналізу й кіно. Захід відкритий для усіх, хто цікавиться кінематографом, психоаналізом або одночасно і тим, й іншим. Програма включає обговорення фестивальних фільмів, доповіді, майстер-класи, тематичні круглі столи з творцями фільмів, кінознавцями і провідними психоаналітиками. Вона відкриває широкі можливості для аудиторії взяти участь в обговоренні питань, які є вузловими для світу кіно і психоаналізу.

Початок конференції: 11:00

Місце проведення: Київ, вул. Саксаганського, 6, Будинок кіно, Синя зала

Реєстрація за посиланням