Укр Рус

Навчальна спеціалізація «КЛІНІКА ВІДНОСИН»

Автори програми:

Созановська Олена Василівна
Вишневська Елла Миколаївна

Початок занять: жовтень 2023р.

Кількість місць в групі обмежена!

Мета спеціалізації: практична, клінічна спрямованість лекцій, семінарів, роботи супервізійної групи.

Даний курс спрямований на поглиблення і розширення базових знань слухачів з основ психоаналітичної теорії і клінічної практики, що стосуються відносин батьківських фігур і дитини, чоловіка і жінки, психоаналітика і аналізанта, відносин в політиці, в корпоративному середовищі, в мистецтві.

Лекції, семінари та супервізії проводять практикуючі психоаналітики - учасники дослідницьких груп з вивчення сімейної терапії і психопатології відносин.

Підхід до роботи в рамках спеціалізації спрямований на знайомство з новими сучасними підходами, на розвиток групової роботи з осмислення і критики досліджуваного матеріалу.

Ми запрошуємо до навчання і осмислення клінічної практики як практикуючих психоаналітиків, так і колег, які поки мають невеликий досвід клінічної роботи. Також запрошуємо психологів, психотерапевтів, слухачів 2-3 курсу і випускників МІГП.

Програма включає 8 модулів, кожен з яких - це два повних дні лекцій, семінарів і супервізій.

Загальна кількість лекцій, семінарів і супервізій в програмі - 124 ак.год.

Періодичність модулів: 1 раз на місяць (субота і неділя).

Після закінчення спеціалізації видається свідоцтво про підвищення кваліфікації за програмою «Клініка відносин».

 

Програма курсу на 2023 - 2024 р.р.

 
Модуль 1  (16 ак.год.)
07-08 жовтня 2023 р.
Психоаналіз: лабіринти стосунків - горизонти кохання.
Ганс. Дитина, дорослий, психоаналітик.
З. Фрейд про сексуальність, анатомічні відмінності між статями та їх наслідки.
З. Фрейд про вибір об'єкта кохання.
 
Модуль 2 (16 ак.год.)
04-05 листопада 2023 р.
Ж. Лакан. (Не)існування сексуальних відносин. Зв'язок з об'єктом в теорії об'єктних відносин.
Аутистичний суб'єкт і його "голос".
Супервізійна група.
 
Модуль 3 (16 ак.год)
02-03 грудня 2023 р.
Психоаналітична терапія пари. Французька школа. Школа об'єктних відносин. Перверсивний дискурс. Граф бажання.
Перверсивні відносини у парі. Перенос та етика. 
Супервізійна група.
 
Модуль 4 (16 ак.год.)
13-14 січня 2024 р.
Нарцисичне жіноче на шляху до об'єктної любові. Жіноче і жіночність: «пізнання сил», які формують психосексуальну ідентичність дівчинки.
Дослідження жіночої сексуальності, перверсії, любові. Гомопарентні пари і сексуальність.
Супервізійна група.
 
Модуль 5 (16 ак.год.)
03-04 лютого 2024 р.
Ідеологія як поле міжсуб'єктних відносин.
Відносини в корпоративному середовищі.
Прикладний психоаналіз у політиці (частина 1).
 
Модуль 6 (16 ак.год.)
02-03 березня 2024 р.
Архетипічна природа чоловічого і жіночого. Аніма і Анімус. Розвиток юнгіанских ідей про чоловічі і жіночі постаті, міфодраму і ініціаційну терапію.
Проблема відносин чоловічого та жіночого в міфах, казках, баладах. Казкотерапія становлення дорослої мужності і жіночності.
 
Модуль 7 (16 ак.год.)
06-07 квітня 2024 р.
Психосоматичні відносини: любов та ненависть.
Відносини в мистецтві. Психоаналітична психодрама.
Прикладний психоаналіз у політиці (2 частина).
Консультація з написання підсумкової роботи.
Супервізійна група.
 
Модуль 8 (12 ак.год.)
04-05 травня 2024 р.

Захист атестаційної роботи.

 

Детальна програма спеціалізації: https://m.facebook.com/clinicrelationship

Детальна інформація та запис на спеціалізацію за телефонами:
+38 (067) 441 58 67, +38 (067) 446 90 97, 38 (067) 408 12 10

 

Викладачі сеціалізації:

 

Уварова Світлана Геннадіївна психоаналітикиня, засновниця і ректорка Міжнародного інституту глибинної психології (Київ, Україна), HDR, магістриня психології Університету м. Страсбург (Франція), почесна професорка Міжнародного інституту глибинної психології, Президентка Української Асоціації Психоаналізу, членкиня Правління, сертифікована тренінгова аналітикиня і супервізорка Європейської Конфедерації Психоаналітичних Психотерапії (Відень, Австрія), Президентка Міжнародної Федерації Психоаналізу (Страсбург, Франція), членкиня Всесвітньої Ради з психотерапії (Відень, Австрія), головна редакторка видавництва ПВНЗ "МІГП"; та журналу "Психоаналіз. Часопис"  (Київ, Україна), членкиня Редакційної Ради «Європейського Журналу Психоаналізу» (Рим, Італія, Нью-Йорк, США), головна редакторка його української версії.

Созановська Олена Василівна психоаналітикиня, магістриня психології Університету Ніцци Софія-Антиполіс (Франція),  сертифікована фахівчиня УАП-ЄКПП-Україна, тренінгова аналітикиня та супервізорка УАП. Членкиня Правління Української Асоціації Психоаналізу. Викладачка Міжнародного інституту глибинної психології. Читає лекції «Психоаналіз Великої Британії», «Меланхолія», веде факультативний семінар «Теорії об'єкта і об'єктних відносин у психоаналізі».

Вишневська Елла Миколаївна психоаналітикиня, магістриня психології Університету Ніцци Софія-Антиполіс (Франція), сертифікована фахівчиня і тренінгова аналітикиня Української Асоціації Психоаналізу, відповідальна секретарка УАП, викладачка Міжнародного інституту глибинної психології. Читає курси лекцій "Вступ до теорії Лакану", "Теорія та практика групаналізу", ведуча Лаканівських читань і факультативу «Чорна лапка».

Бреусенко-Кузнєцов Олександр Анатолійовичпсихоаналітик, казкотерапевт, Почесний член Всеукраїнської арт-терапевтичної асоціації, доктор психологічних наук, доцент, професор кафедри історії та теорії психоаналізу Міжнародного інституту глибинної психології. Автор численних наукових праць. Читає курси лекцій і веде практичні заняття із загальної психології, теорій особистості, аналітичної психології Юнга, технології проведення дипломного дослідження, філософського психоаналізу.

Шпак Олена Вікторівна  кандидатка у фахівці Української Асоціації Психоаналізу, членкиня Правління Української Асоціації Психоаналізу. Веде «Лекції мозгоправа для підлітків».

Дегтярьова Валерія Олегівнавипускниця Міжнародного інституту глибинної психології,  член Української Асоціації Психоаналізу.
 
Алушкін Сергій Віталійович - доктор філософії, викладач Міжнародного інституту глибинної психології. Читає курс лекцій "Філософський психоаналіз".  
 
Куліда Сергій Анатолійович - політтехнолог, член Української Асоціації Психоаналізу. Читає курс лекцій "Політичні технології в  сучасному світі".
 

Рибець Олександр Ростиставович - синхронний перекладач, випускник Міжнародного інституту глибинної психології. 

 
Форма проведення: оналайн
 
Детальна інформація та запис на спеціалізацію за телефонами:
+38 (067) 446 90 97, +38 (098) 681 23 89, +38 (067) 408 12 10 (Viber, WhatsApp)

 

Вартість: 18000 грн.

РЕКВІЗИТИ для ОПЛАТИ

ФОРМА РЕЄСТРАЦІЇ